רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


 

אקנה הולך עם אנטיביוטיקה ? לא חובה!!!
 
הופעת פצעי אקנה על הפנים, הגב או כל אזור אחר בגוף היא תופעה מאוד לא נעימה. אקנה גורמת לבעיות אסטטיות, הפצעים כואבים ויש ירידה טבעית בביטחון העצמי ובעוד גורמים שיוצרים הפרעה כללית לשגרת החיים. לאורך שנים רבות במקרים בהם טיפול בסיסי וראשוני בתופעות אקנה לא הביא לתוצאות טובות, רופאי עור ושאר אנשי מקצוע מהתחום מיהרו להמליץ ולרשום למטופלות תרופות אנטיביוטיות לטיפול סופי בבעיה. האנטיביוטיקה יכולה להגיע בצורת משחה טיפולים, אך לרוב מדובר על לקיחת התרופה בכדורים דרך הפה למשך כמה חודשים.
 
רופאי עור רבים כל כך מיהרו לרשום את התרופות האנטיביוטיות השונות נגד אקנה והדעה הרווחת הייתה, ובמקרים רבים היא עדיין, שזהו הפיתרון הטוב והיעיל ביותר נגד פצעי אקנה קשים – כל זאת תוך התעלמות או חוסר ידיעה לגבי החסרונות הרבים ותופעות הלוואי הקשות של התרופות וגם העובדה הקריטית שבעיות אקנה אינן חולפות בוודאות בעזרת אותן תרופות.
 
אז מדוע הרופאים ממליצים על אנטיביוטיקה נגד אקנה?
לצערנו, הממסד הרפואי מאוד תומך וממליץ על טיפולי אנטיביוטיקה נגד אקנה וגם נגד מגוון תופעות אחרות, למרות שכיום ידוע על שלל תופעות שליליות שמלוות לחומרים אלו ובעיות של עמידות לאנטיביוטיקה שקיימות בצורה זו או אחרת בכל שכבות האוכלוסייה. רופאי עור נוטים לספק אנטיביוטיקה נגד אקנה, כי מטרת הרפואה המערבית כיום היא לפתור את הבעיה, ולעיתים מתעלמים ומזניחים את העובדה שהטיפול יוצר בעיות אחרות והוא יותר מזיק מאשר מועיל – ולרוב תרופות אלו אכן גורמות לתגובה מסוימת נגד אקנה בטווח הקצר.
 
בעבר אנטיביוטיקה אכן הייתה חשובה והצילה חיים רבים ממחלות שעד גילויה היו חשוכות טיפול, אך לא ניתן להתעלם כיום ממה שידוע לנו על הנזקים שקיימים מטיפולים אלו נגד אקנה ושאר מחלות, וכן מאלטרנטיבות טבעיות ויעילות יותר שקיימות בשוק. 
 
הצלחה מוטלת בספק
למרות ההתלהבות שצוינה מצד הממסד הרפואי לאנטיביוטיקה נגד אקנה, כיום ידוע ממחקרים ומעבודה בשטח, כי הצלחת הטיפולים האלו אינה וודאית והיא מוטלת בספק, זאת מעבר לתופעות הלוואי הקשות שעלולות להופיע בעקבות טיפול כזה לבעיות אקנה קשות. במקרים רבים ישנה הצלחה בחיסול אקנה על ידי אנטיביוטיקה, אך באותה מידה ישנם מקרים רבים מאוד של הצלחה מסוימת, אך פחותה ואפילו מטופלות שלא חוות כל שיפור במצבן ופצעי אקנה נשארים אדישים לטיפול.
קיימות כיום שיטות טיפול נגד אקנה שהן טבעיות, בטוחות ומביאות תוצאות לטווח ארוך ללא פגיעה בעור וביכולת הריפוי שלו.

 

 

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים