רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


לימודי עיסוי – קורס עיסוי הוליסטי ורפואי

Back
דף הבית >> טיפולי גוף >> לימודי עיסוי – קורס עיסוי הוליסטי ורפואי

 

 לימודי עיסוי – קורס עיסוי הוליסטי ורפואי

מהו עיסוי הוליסטי או רפואי?

בשנים האחרונות לימודים בתחומים הנוגעים לגוף ונפש ורפואה משלימה ובפרט לימודי עיסוי, הפכו לפופולאריים מתמיד וככל שמצטברות יותר ויותר עדויות ליעילות השיטות השונות, גם הביקוש למטפלים בתחומים הולך וגדל. אפילו קופות החולים בישראל, מציעות למבוטחיהן מגוון טיפולים בתחום הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית ובין השאר טיפולים של עיסוי הוליסטי או רפואי, במסגרת מרפאות הקופה או במסגרת שיתוף פעולה עם מטפלים שעובדים באופן פרטי.

לימודי עיסוי מתקיימים במגוון מכללות, סדנאות להכשרת מעסים, בתי ספר ללימודי רפואה משלימה וכיו"ב. מעסים שסיימו את לימודיהם בתחום יכולים לעבוד במגוון מסגרות כמו מכוני ספא, מרכזים טיפוליים, עיסויים פרטיים ועוד.

מדובר במקצוע שמתאים מאוד לאנשים שאוהבים מגע ומעוניינים לעסוק בתחום טיפולי ולשפר את חייהם של מטופליהם. כדאי להתנסות לפני הלימודים במגוון טיפולים ולבחור את השיטה אליה מתחברים יותר מכל.

לימודי עיסוי בשיטות שונות:

קיימות שיטות רבות ומגוונות של עיסויים, שיאצו, שוודי, תאילנדי, רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, טווינה, אבנים חמות, הוליסטי, עיסוי פנים, ארומתרפי ועוד. מרבית המעסים בחרו במספר שיטות שמצאו חן בעיניהם והתמקדו בהן.

הלימודים כוללים חלקים תיאורטיים לחלוטין, הנוגעים לחומרים בהם נעשה שימוש, מבנה גוף האדם, השפעות החומר או המגע על הגוף וכיו"ב, לצד התנסות פרקטית - גם כמטופל וגם כמטפל (בחלוקה של הכיתה לזוגות).

תחום העיסויים ההוליסטיים והרפואיים נמצא במגמת התפתחות מתמדת, הן מבחינת המודעות אליו, ההכרה ביעילותו והן מבחינת גדילה בביקוש למטפלים. כמו בכל תחום, כאשר יש ביקוש – יש גם היצע ובישראל מגוון מסגרות המציעות קורסים מקצועיים של לימודי עיסוי.

קורסים ומסלולים של לימודי עיסוי

מיר"ב, בית הספר ללימודי רפואה משלימה – מציע מגוון קורסים ממוקדים למעסים המעוניינים ללמוד שיטות עיסוי נוספות.

מכללת תילתן – מכללה ותיקה מאוד בתחום, מציעה מגוון מסלולי לימוד המתאימים לצרכים שונים, החל מרצון ללמוד עיסוי בשיטה ספציפית, דרך קורסים המתאימים למי שלא רכש שום הכשרה בתחום ומעוניין בהסמכה ל"מעסה רפואי" וכלה בסדנאות לחובבנים.

המרכז לרפואה משלימה במכללת סמינר הקיבוצים – מגוון מסלולים של לימודי עיסוי בשיטות שונות. חשוב לציין כי המרכז פועל בשיתוף עם קופת חולים כללית ובוגרי הקורסים יזכו בעדיפות בבואם להשתלב מקצועית במרפאות הקופה.

גבעת וושינגטון – המכללה האקדמית גבעת וושינגטון, מציעה גם היא מבחר רחב של מסלולים, החל מלימודי עיסוי ורפואה משלימה במסלול דו שנתי וכלה בסדנאות ממוקדות המתאימות למטפלים שמעוניינים להתמקצע בשיטות חדשות או למי שמעוניין לרכוש כלים בסיסיים להנאתו.

כפי שניתן לראות, האפשרויות בתחום לימודי עיסוי רבות ומגוונות ולפני הכל, חשוב מאוד להגדיר את המטרה. אם כוונתכם היא לקבל הכשרה ולעסוק בתחום כמטפלים מקצועיים, כדאי לבצע השוואה בין המסלולים השונים ולבדוק היטב מה מתאים לכם, הן מבחינת מבנה הקורסים והן מבחינת שיטות העיסוי אותן מלמדים בכל מסגרת.
 

052-8705343

 

 עיסויים

כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים