רוצים לקבל יעוץ חינם כדי לשפר את מצב העור שלכם? התקשרו עכשיו 052-8705343        
ברירת-מחדל  |  English  |  

הרשמו לקבלת עדכונים

מידע נוסף

מומלצים


שותפים

מפת אתר


רואקוטן אופציה אחרונה

רואקוטן היא תרופה לטיפול במצב חמור של אקנה. בעיקרון, זהו חומר אנטי דלקתי הגורם להפחתת הפרשת השומנים על העור ולירידה בכמות החיידקים. הרואקוטן הוא בהחלט אחד התותחים הכבדים לטיפול באקנה ובדרך כלל ניתן למצב חמור בו האקנה משאיר צלקות גדולות הן על העור והן על הנפש. עם זאת, בשל היותו תותח כבד, רואקוטן עלול לגרום לתופעות לוואי רבות ויש לוודא היטב שהשימוש בו אכן מתאים למצב החולה מכל בחינה אפשרית, משמע, מצב האקנה, הקונסטיטוציה הבסיסית של החולה ותופעות לוואי אפשריות. במקרה שאלו אינם עולים בקנה אחד עם יתרונות הרואקוטן, עדיף להשתמש בשיטות אחרות, לעיתים יעילות לא פחות, כגון טיפולי עור ופילינג מקצועי.

למי מומלץ הרואקוטן

בגדול, הרואקוטן ניתן רק לחולים עם אקנה ציסטית קשה ועל כן הוא הברירה האחרונה בניסיונות הטיפול באקנה. מי שאכן מקבל את אישור רופא לשימוש ברואקוטן, אמור לראות שיפור רב לאחר כחצי שנה של שימוש ברואקוטן. במידה וחוזר המצב לקדמותו, ניתן לשוב ולהשתמש ברואקוטן גם לאחר הפסקת הטיפול. אולם, גם קיבלתם אישור לשימוש ברואקוטן ומצבכם באמת חמור מאוד, חשוב שתשימו ליבכם לרשימת תופעות הלוואי הארוכה של הרואקוטן.

לקריאת המלצות מלקוחות

תופעות הלוואי של הרואקוטן

לרואקוטן רשימת תופעות לוואי ארוכה וחמורה. אין זה אומר כי כל מי שנוטל תרופה זו יסבול מכל אותן תופעות לוואי אך רצוי לבדוק רשימה זו בתשומת לב מרבית.
ראשית, אסור להשתמש בתרופה זו בהריון או להיכנס להריון תוך כדי שימוש בתרופה וכשנתיים לאחר נטילתה, זאת משום שהיא עלולה לגרום למומים בעובר ולהפלות.
רצוי לא להיחשף לשמש בזמן הטיפול בה.

כמו כן, רואקוטן עלולה לגרום למגוון תופעות כגון יובש בחלקי הגוף והריריות, קילוף העור, רגישות לשמש, נשירת שיער, דיכאון, עייפות, חולשה, התנהגות אגרסיבית , הופעת מורסות בשדיים, הפרעות במחזור, כאבי שרירים ופרקים, נזק לכבד, דיכוי מח העצם, עלייה בכולסטרול ועלייה בשומנים בדם. מקומית, יכולת הריפוי שהעצמית של העור נפגעת וישנה עליה ברמת ההצטלקות הטבעית של העור לאחר הטיפול.

אומרים "לא" לרקוטאן – קוראים ושומרים על הבריאות!

ספר אלקטרוני להורדה חינם  עם כל המידע על רואקוטן, תופעות לוואי שלו ואופציות אחרות לטיפול באקנה.
מה לעשות?

הימנעות מתופעות לוואי אלו מצריכות ידע בסיסי של האדם על עצמו (רגישות , חולשות, הריון וכו') על מנת להוציא עצמו מקבוצת הסיכון הברורה. כמו כן, יש להתייעץ עם איש מקצוע מהימן ובמקביל לערוך בדיקת שומנים בדם, תפקודי כבד וספירת דם על מנת לדעת אם ישנה סבירות גבוהה להופעת תופעות הלוואי של הרואקוטן.

בזמן השימוש או טיפול ברואקוטן יש להימנע מהתעסקות עם הפנים כגון הורדת שיער, טיפול פנים קוסמטי וחיטוט בפנים. בנוסף יש להימנע מפעילות גופנית קיצונית וכן מהרכבת עדשות מגע בשל היובש בריריות. הכי חשוב, להגיע לרואקוטן כאופציה אחרונה. יש לנסות תכשירים אחרים ואופציות אחרות כאשר לעיתים קרובות פילינג מקצועי המותאם לסוג העור ובעיותיו הוא פיתרון פשוט ויעיל, גם לטווח הארוך.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כיצד לנצח את האקנה
ולהמנע מנזקי הראקוטן
להורדת ספר מתנה
 
יש תשובה לסבוריאה
והיא לא כוללת סטרואידים
להורדת ספר מתנה
 


לייבסיטי - בניית אתרים